Vaid 16-aastasena esines Tõnu Naissoo maailmas suurt tähelepanu pälvinud rahvusvahelisel jazzifestivalil Tallinn 67, seejärel tegi üleliiduline plaadifirma "Melodija" talle esimesena eesti jazzmuusikuist ettepaneku salvestada oma muusikaga heliplaat. Aastate jooksul on ta salvestanud 15 albumit jazziklassikaga Jaapani labelile Atelier Sawano ja 5 korda on teda kutsud Jaapanisse esinema. Oluline, eriti viimastel aastatel, on Tõnu Naissoole olnud koostöö Moskva plaadifirmaga ArtBeat ja Venemaa jazzifestivalidega, kus ta sageli esineb nii soolopianistina kui ka koos sealsete jazzitähtedega. Eestis on ta salvestanud peamiselt oma muusikat ja pühendanud heliplaadi Dedication oma isale Uno Naissoole.
Jazzkaarel esinedes on ta huvitatud koostööst Euroopa silmapaistvate muusikutega, neid erinevad partnereid on tal olnud kümmekond. Eestis on Tõnu Naissoo sagedasemad triopartnerid Mihkel Mälgand ja Ahto Abner.
Suurepärase improviseerijana ja erinevate klahvpillide hingeelu tundjana armastab ta klaveri kõrval kasutada ka elektrilisi klahvpille, süntesaatoreid ja hammondorelit.
Oma muusikutee jooksul on Tõnu Naissoo koostööd teinud ansamblitega Collage, Optimistid, Sinilind, Laine, Syntheses, Kaseke ja mitmete teistega. Ta on esienud ka koos sümfooniaorkestritega ja bigbändidega. Tõnu Naissoo on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi Eino Tambergi õpilasena ning on kirjutanud rohkelt muusikat tele- ja draamalavastustele ning filmidele. Koos isa Uno Naissooga valmis muusika kultusfilmile "Viimne reliikvia", helilooja oli siis vaid 18-aastane.
Palju õnne ja jätkuvad loomingulist energiat, Tõnu Naissoo!!!.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.