Rootsi ajal jõudis Eestisse nõiaprotsesside laine. Tallinna Ülikooli vanemteadur Inna Jürjo: "Võtame näiteks selle libahundi teema, seda püütakse uurida, lahata ja seletada, kas selline asi on võimalik, millistel tingimustel see on võimalik. See kõik on iseenesest teaduse uurimise objekt."
Saates on juttu nõidadest, nõiajahist ja nõiaprotsessidest Eestis Rootsi ajal 16. ja 17. sajandil. Miks inimesed teiste inimeste üleloomulikesse võimetesse uskusid? Mis ajendas nõiakütte tegutsema? Keda Eestis, Rootsis, Euroopas nõidumises süüdistati ja süüdi mõisteti?
Mis põhjustas ja hoidis aastasadade vältel elus libahundi-usku? Millega või kellega seostati libahuntide arvu kasvu pärast Vene-Liivimaa sõda? Eesti libahundi usust Euroopa kontekstis räägib Tartu Teoloogia Akadeemia õppejõud Tiina Vähi saates "Libahunt".
Saatejuht on Piret Kriivan.
"Eesti lugu saab kuulata esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.