Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
rõngasrist Sitakoti Matsi haual Kullamaa kalmistul (maetud 1621). Mats sai rahvapärimuse järgi rukkikasvatamisega rikkaks ja ostis end pärisorjusest vabaks. Autor/allikas: Piret Kriivan
Kas müüdil vana hea Rootsi aja kohta on alust? Sellele küsimusele otsime uuel hooajal vastust. Londoni ülikooli skandinavistika dotsendi Mart Kuldkepi sõnul on mingi tõetera selles ilmselt olemas.
Mart Kuldkepp: "Kui eestlaste olukord eeskätt reduktsiooni ajal paranes, siis samal ajal baltisakslastest mõisaomanike olukord halvenes." Tõenäoliselt ammu enne rahvusliku ärkamise aega hakkas talurahva seas levima positiivne kuvand Rootsi ajast, usub Mart Kuldkepp (fotol).
Esimeses saates sarjas "Rootsi aeg" on jutt Rootsi suurvõimu kujunemisest ja sellest, millal oli Kungla rahva kuldne aeg.
Avafotol on rõngasrist Sitakoti Matsi haual Kullamaa kalmistul (maetud 1621). Mats sai rahvapärimuse järgi rukkikasvatamisega rikkaks ja ostis end pärisorjusest vabaks.
Kes on Kungla rahvas ja mis on sellel kuldse aja rahval pistmist Rootsi ajaga? Esimeses saates Kungla rahva lugu selgubki ja saate lõpus kuulete Jaan Elgula kogutud popurriid "Kungla rahva" salvestustest läbi viimase sajandi! Esitavad: Eesti Sõjaministeeriumi orkester 1928. aastal, Harald Lutterus, Beka Tormolen, ETV ansambel (Uno Loop, Heidy Tamme, Jaak Joala jt), kammerkoorid Tõnu Kaljuste juhatusel, Kunnar Suviste, Camille, Nargenfestivali koor, Blacky.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.