Mõistagi tuleb saates juttu koroonakriisi mõjudest spordile. Laupäevast, 2. maist on lubatud õues toimuvad spordi- ja liikumisüritused. Juhendajad võivad väikestele gruppidele taas trenni anda ja lubatud on avada vabas õhus asuvad spordiväljakud. Milline on pärast esimesi leevendusi olukord pealinnas, räägib Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja Aivo Normak.
Jätkuvalt on õhus küsimus, mis saab tippsportlastest. Valitsus ei ole andnud alaliitudele "rohelist tuld" tippsportlastele spordibaaside avamiseks. Olukorda kommenteerib EOK peasekretär Siim Sukles.
Eesti naiste võrkpallikoondise treenerid viisid interneti teel läbi alaspetsiifilise koolituse. Naiskonna plaanidest räägib abitreener Rainer Vassiljev.
Uurime, kuidas on eriolukord mõjutanud Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituuti, mille peaks ka sel kevadel lõpetama üle 100 tudengi. Arhiivirubriigis kuulame rohkem kui 80 aastat vana helilõiku, kus sõna on põhjanaabritel soomlastel. Lõik räägib valmistumisest 12. kaasaegseteks suveolümpiamängudeks. Need mängud, mis olid planeeritud Helsingisse, ei saanudki kunagi teoks.
"Spordipühapäeva" panevad kokku Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

Mille nimel me koroonakriisis pingutame? Kui kaua peame kontakte teiste inimestega vältima? Millised tööriistad on valitsusele jäänud puhuks, kui haiglaravivajadus jätkab tempokat kasvu? Kuidas plaanib valitsus hoogustada vaktsineerimist?
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.