T 30. september
 • canada goose site officiel
  I used to make use of Dropbox these days I favor t...
 • Helgi
  Tänan Vahur Kersnat nimetatud saate eest!N&au...
 • märdile
  relvaseadust muudeti kuna kriminaalkurjategijale v...
 • matti
  Ajalehtede sisuka ülevaate asemel jälleg...
 • Katrin
  Hea Märt, see laul on lauldud keeles, mida r&...
 • kuulaja aegade algusest
  Milleks oli vaja uudiste eest "kõll&qu...
 • Jako Kull
  Tervist! Paar sõna/küsimust uudiste...
 • Siiri
  Kui hea muusika! Aitäh!
 • Helgi
  Leelo Talvik on RahvusooperIST "Estonia"...
 • Silver
  Tere hommikust! Teil on õigus! Saatejuht t...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Taavi Libe

30.09.2014 - 5:30

Septembri viimane Vikerhommik püsib liiklemise lainel. Tallinnas peetakse täna seminari, kus otsitakse vastust küsimusele: kuidas muuta Eesti teed ohutumaks? Kell 7.35 esitame selle küsimuse ühele esinejale, TTÜ professorile Dago Antovile.
Kui rääkida eriti kiiresti liiklemisest, siis võidusõidumaailmas on aastaid olnud käibel ütlus "if you want to win, get a Finn" (kui tahad võita, palka soomlane). Nädalavahetusel tõid eesti rallimehed Karl Kruuda ja Kaspar Koitla põhjanaabrite käest kaks Soome meistritiitlit Eestisse. Varem pole midagi sellist juhtunud. Kas rallimaailma kese on pöördumas 80 km lõunasse? Kell 8.40 annab Vikerhommikus vastuse Karl Kruuda.
Kell 9.15 tutvustab Kesk-Euroopa meedia põnevamaid teemapüstitusi Ahto Lobjakas.

 
Kommentaarid  
| Veel