N 27. november
 • läti piiri äärest
  Suur tänu saatejuhile. Ütlesite väl...
 • Juhan
  Tere! Miks Hr Treieril sagedasti asendaja on?
 • Helgi
  Tere! Juhul,kui nimetate ainult ÜHT sün...
 • Rain Kooli
  Tänan tähelepanu juhtimast! Ilmutan kahe...
 • ivo
  Rain Koolile teadmiseks, winding road ei ole tuuli...
 • Anne
  Kiidan ülivõrdes tänast vikerhomm...
 • MATI
  Neljapäev oli vanadel eestlastel poolpüh...
 • Li
  Mina tean, et veri pidi just paksuks minema, mittt...
 • Lea Metsis
  Tänane Piret Pääri lugu puudutas v...
 • neljapäev (õhtu, öö)
  Tänan viitamast! mõned ajad tagasi po...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Märt Treier

27.11.2014 - 5:30

Vikerhommiku andmeil võis langeda kolmapäeva õhtul Euroopas otsus lugeda ka meie suitsusauna traditsiooni UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Kui nii, siis seisame selles uhkes nimistus juba õige mitme nähtusega. Kas uhke kuuluvus toob ka käegakatsutavat kasu või jagab tagatisi? Vikerhommikule jagab oma teadmisi Tallinna Ülikooli Humanitaarinstituudi vanemteadur ja folklorist Marju Kõivupuu kell 7.35.
Teadusminutites kell 8.25 kuuleme, et geeniinfo peab kosmoses hästi vastu.
Ahto Lobjakas uurib põnevamaid teemasid Euroopa ajakirjandusest kell 9.15 rubriigis "Maailm täna".

 
Kommentaarid  
| Veel