N 2. oktoober
 • Egge Kulbok-Lattik
  Kallid raadiohääled, tänasel muusik...
 • Enn
  Rajnule väjkä loeng m'aageelest: a...
 • Helgi
  Tänan Vahur Kersnat nimetatud saate eest!N&au...
 • märdile
  relvaseadust muudeti kuna kriminaalkurjategijale v...
 • matti
  Ajalehtede sisuka ülevaate asemel jälleg...
 • Katrin
  Hea Märt, see laul on lauldud keeles, mida r&...
 • kuulaja aegade algusest
  Milleks oli vaja uudiste eest "kõll&qu...
 • Jako Kull
  Tervist! Paar sõna/küsimust uudiste...
 • Siiri
  Kui hea muusika! Aitäh!
 • Helgi
  Leelo Talvik on RahvusooperIST "Estonia"...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Märt Treier

02.10.2014 - 5:30

Konstaablite asemel on oktoobrikuust valdades ametis piirkonnapolitseinikud, mõnel neist tuleb valvata ka seitme valla üle. Kuidas sellises olukorras kord tagada? Vikerhommikuga vestleb kell 7.35 PPA arendusosakonna juht Joosep Kaasik.
Uus jahiseadus on saanud aastaseks ja keskkonnaministeeriumis tehakse neljapäeval vahekokkuvõte. Kell 8.40 annab aru ministeeriumi jahinõunik Tõnu Traks.
"Maailm täna" rubriigis otsib maailma ajakirjandusest põnevamaid noppeid Ahto Lobjakas.

 
Kommentaarid  
| Veel