K 28. jaanuar
 • Li
  "Paneelis esineb ka T.H.Ilves...": Miks ...
 • kuulaja
  Tere! Kiidan saatejuhti. Toredad väljendid ...
 • oodo
  E-hääletamine tuleb koheselt tühist...
 • Enn
  'kass sajjd kaubist lahhti ?' . eks k&ot...
 • Vikerhommiku kuulaja
  Hommikul toimetades on koos kohviga päevale...
 • altläinud
  Eesti Keeles Maailma veerel "sukamudeli"...
 • Kadri
  Suur tänu Jaan Tammsalu hommikuste esinemiste...
 • Helgi
  Tere! Rõõm on alati kuulata H.Relve...
 • Enn
  pajstab et Märtt on mõnest m'aad&...
 • õjje.nd
  ahh''aa, tsens''uur on kustuta...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Taavi Libe

28.01.2015 - 5:30

Algatuse "Maale elama" raames on kahe aasta jooksul linnast maale kolinud 69 inimest. Kolmapäeval algavad tänavuse algatuse esimesed infopäevad. Kusjuures tänavu kutsutakse inimesi maale ettevõtlusega tegelema. Kell 7.35 uurime lähemalt algatuse korraldusmeeskonna juhilt Ivika Nõgelilt.
ETV magasinil "Ringvaade" lööb kolmapäeval ette eriti ümmargune number, kui eetrisse jõuab 1000. saade. Vikerhommik annab omalt poolt õnnitlused edasi kell 8.40, sest just selleks ajaks on stuudiosse palutud "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu (pildil).
Kell 9.15 teeb Rain Kooli ülevaate Soome meedia olulisematest teemadest.

 
Kommentaarid  
| Veel