E 20. oktoober

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Lauri Varik

20.10.2014 - 5:30

Esmaspäeval ja teisipäeval toimub kaks Ukraina ja ukrainlaste abistamiseks mõeldud kontserti.
ERRi töötajad said eelmisel nädalal võimaluse külastada Ida-Ukrainat, kus ametlikult peaks kehtima vaherahu, kuid tegelikult sellest kinni ei peeta. Mida kohapeal nähti ja kogeti, seda räägib raadio venekeelse uudisteprogrammi juht Margarita Tšernjajeva kell 7.35.
Lastekirjanduse Keskus kutsub taas täiskasvanuid lastele ette lugema, algab kampaania “Loe lapsele! Laps loeb!” Lastekirjanduse Keskusesse kogunevad aga üle vabariigi 4. klasside parimad ettelugejad. Kell 8.40 räägib lähemalt Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone.
Keelesäutsus kell 7.25 kirjeldab Maris Jõks, kuidas üks riigiasutus meiega suhtleb. Ajaloominutites tuleb juttu Sydney ooperimajast ja Paldiski linnast. Kell 9.15 tutvustab Külli-Riin Tigasson Saksa ajalehtede teemasid.

 
Kommentaarid  
| Veel