L 26. juuli
 • bTbvxXAQT
  I'll call back later http://chamberschampions...
 • KxQTtZxtJNj
  A First Class stamp http://ww...
 • ehdqZwGmYl
  Could I have an application form? http://www.alitt...
 • cMKwEtxjUO
  We need someone with qualifications http://www.fin...
 • WzhFmfpMzxLTWATNM
  Can I take your number? http://www.bouldercreekgui...
 • Andres
  Tere, töötan juba neli aastat Omaanis, ...
 • Enn
  Volkksv'aagn (e kaob !) on tojtsi auto ning s...
 • Enn
  Anres taas m'aageelega j'ännis . ...
 • Ohmur
  Seda, et Miuga juhtus säänane lugu, e...
 • naine
  Väga imelik, et taolises linnas nagu Otep&aum...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Andres Ammas

26.07.2014 - 5:30

Vaivara vallas Grenaderimäel kogunetakse täna taas langenud sõjamehi mälestama, Sinimägede lahingutest möödub tänavu 70 aastat. Kokkutulnuid tervitab näitleja, luuletaja ja kaitseliitlane Merle Jääger. Vikerhommik uurib temalt kell 8.30, mida Jääger kavatseb veteranidele öelda.
Kell 9.20 annab perearst Lauri Laas soovitusi, kuidas lõõskavas kuumuses tervist hoida.
Kell 9.40 tutvustab raadiohääl Haldi Normet-Saarna oma vastvalminud lasteraamatut „Kati lood“.
„Täna ajaloos“ meenutab 20 aastat tagasi lõppenud läbirääkimisi Vene vägede väljaviimiseks Eestist.
Muusikavalikus mälestab Vikerhommik ka meie seast lahkunud lauljat ja muusikut Jaan Arderit.

Foto: Sinimägedes (Hendrik Osula)

 
Kommentaarid  
| Veel