R 19. detsember
 • Oh aeg!
  Kas Vakral on närvikavaga kõik korras?...
 • Marika
  Mind kui spordihuvilist inimest solvas väga K...
 • pugejalikkus
  NLiidu valitsemisel venekeelset lauluteksti Eestis...
 • Mari
  Hea meel oli kuulda Saksa uudist mobiiltelefonide ...
 • lem
  tänahommikuse ´´kihnu virve´...
 • Arved
  Tänud, väga hea muusikavalik
 • kuulaja
  Iga töö, mis hästi tehtud, vä&...
 • Merje
  Mina küll ei tea, kuidas Neeme Raual õ...
 • Enn
  miss ajast on Liiva Laurist saand Liivi Lauri ? ka...
 • Harrile
  "Sa mulle päiksepaiste tõid"...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Märt Treier

19.12.2014 - 5:30

Venemaalt saabuvaid turiste jääb aastalõpul Eestimaal selgelt vähemaks, sajaprotsendilise täituvusega ei ole alust eputada kuigi paljudel hotellidel. Küll on aasta toonud lisaks kliente läänekaarest, kes hotellipidajate muret kahandavad. Kas ja kes saavad rõõmustada või kurvastada lõppeva majutusaasta üle, räägib Eesti hotellide ja restoranide liidu juhatuse liige Ain Käpp kell 7.35.
Lapsi on pealinna sündinud palju enam kui mullu, pulmi oli tänavu märksa rohkem kui varem, samas kui lahutuste arv ei kasvanud, rõõmustab Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask. Kas vastuvõetud kooseluseadus avaldab edaspidi ka mingit mõju perekonnaseisubüroode igapäevatoimetustele? Lähemalt kell 8.40.
Maailma ajakirjandusest otsib Eestit puudutavat taga Rain Kooli kell 9.15.

 
Kommentaarid  
| Veel