R 24. oktoober
 • Meelis
  Oleks ju tore kui asutused tegelevad ka ise gripi ...
 • owenile
  Tegu oli Postimehe artikli refereeringuga, Kaljuve...
 • owen
  Keskerakonnast häälerasid kooseluseaduse...
 • lõppdeklaratsioon
  Elu on nii õiglane, et surmast pole pä...
 • Raul
  Vikerhommik koos M.Kilumetsa, M.TREIERI - /PARIM &...
 • Pearu
  Parim Vikerhommiku saatejuht on Margit Kilumets. A...
 • Helgi(mitte Sallo)
  Väga meeldiv on kuulda,et hakkate Horoskoobi ...
 • Saatejuht
  Vabandan, tõesti, vene keel ei ole minu kee...
 • kuulaja
  Šahhovskoi.....rõhk viimasel silbil,...
 • Kadri
  Väga häirib elementaarse keeleoskuse puu...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Andres Ammas

24.10.2014 - 5:30

Rimi kauplustekett proovib paari järgmise nädala jooksul veenda tarbijaid pakkima puu- ja köögivilju paberkottidesse ja võrkudesse. Kas kampaania paneb tarbijad väikestest kilekottidest loobuma? Kell 7.35 tuleb sel teemal Vikerhommikusse arutlema paljude keskkonnaprojektide, sh kilekotivastase kampaania eestvedaja Anneli Ohvril.
Kell 8.40 vahendab Kristel Üksvärav muljeid Collegium Musicale Jaapani reisist, Arvo Pärdile Praemium Imperiale üleandmisest ja koori eelseisvatest hingedepäeva kontsertidest.
Ajaloominutites kell 8.50 „mustast neljapäevast“ Ameerika börsil ja nailonsukkadest.

 
Kommentaarid  
| Veel