L 19. aprill
 • maillot france 2014
  I cannot thank you enough for the blog article.Rea...
 • owen
  Vaieldamatult on Treier parim saatejuht,aeg saab s...
 • Eq
  Minu meelest on hr Treier aga parim saatejuht &uum...
 • Pille
  Selle Märdi targutamist, õpetamist ja ...
 • Li
  Kalakotkas istub pesal! Millegipärast pole se...
 • Tibu
  Tere hommikust ja häid pühi!!!.... Treie...
 • maillot PSG
  Hi, I think your website might be having browser c...
 • Nueva camiseta barcelona 2014
  I am so grateful for your article. Much obliged.
 • varane
  vaadake karukaamerat! platsis!
 • Anonüümne
  Aitäh! Just nii oligi :)

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Meelis Süld

19.04.2014 - 5:30

Vabaühendused Kalevite Kange Rahvas ja Ajarändurid korraldavad vaiksel laupäeval jüriöö ülestõusu, viies osalejad seiklema 14. sajandi eepiliste sündmuste radadele. Jõgevamaal Kassinurme mägedes kell 14 algava mängu käigus lahendavad ajalooliselt kostümeeritud meeskonnad ülesandeid, mis panevad proovile nii füüsise kui ka loomingulise nutikuse: peetakse läbirääkimisi, leitakse liitlasi, sõlmitakse kokkuleppeid ja viiakse nende kinnitamiseks läbi riitusi. Jüriöö ülestõusu lahingrollimängust räägib korraldaja Mati Nuut kell 8.30.
Ülestõusmispühadeks vajavad munad värvimist ja poodides pakutakse meile üha enam selleks toiduvärve, munavildikad ja -kleepse, tõrjudes kõrvale traditsioonilisi lihavõttemunade värvimistehnikaid. Vivian Siirman Eesti Vabaõhumuuseumist tuletab kell 9.20 meelde, et vana kaseviht ja sibulakoored värvivad munad tõelisteks üllatusmunadeks.

 
Kommentaarid  
| Veel