P 21. september
 • Siiri
  Kui hea muusika! Aitäh!
 • Helgi
  Leelo Talvik on RahvusooperIST "Estonia"...
 • Silver
  Tere hommikust! Teil on õigus! Saatejuht t...
 • Ille
  Tere hommikut! "Tähekese" peatoime...
 • survestaja
  Rain Kooli Ennetiga võtavad teadusuuringuna...
 • tähenärijale
  Mis tähtsust on nimede järjekorral? Aga ...
 • Ain
  Eetika kirjutamata reeglid Vanaema õpetas:...
 • Ants (in the pants)
  Märkus Margit Kilumetsale (ja ka teistele asj...
 • Mari
  Tahtsin mainida, et Teie ütlus ei vasta t&oti...
 • ilmajaam
  Väga häirib, et kell kaheksa ja pool &uu...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Lauri Varik

22.09.2014 - 5:30

Nädalavahetus tõi poliitmaastikule uue erakonna. Juba mõnda aega ette valmistatud Vabaerakond peab oma kõige olulisemaks eesmärgiks lõpetada erakondade ülerahastamine maksumaksja rahast. Kuid millega nad veel teistest eristuvad ja millega loodavad edu saavutada, küsime erakonna esimeheks valitud Andres Herkelilt kell 7.35.
ETV2s alustab esmaspäeva õhtust uus kultuurisaade "Plekktrumm", mille kohta tegijad ütlevad, et see on "kohtumiste ristumisala, mille keskmes on kultuuris tegutsevate inimeste mõttemaailm ja nende suhe ühiskonnaga." Kell 8.40 selgitab uue saate mõtet ja eesmärke saatejuht Joonas Hellerma.
Keelesäutsus kell 7.25 räägib Maris Jõks sõnumite selgest ja arusaadavast esitamisest.
Ajaloominutites 70 aasta tagustest sündmustest Tallinnas ja selle ümbruses, aga ka nädalalehe Eesti Ekspress esimesest numbrist, mille ilmumisest möödub 25 aastat.

 
Kommentaarid  
| Veel