R 22. august
 • kool
  Ekspansioon, kapitalismi kiire laiendamine, on n&o...
 • moncler homme
  Heya now i am initially in this article. I recentl...
 • mbtシューズ 価格
  Images are one of the almost all disregarded facet...
 • Andrus
  Vastupidi, meil tuleb seda päeva veel enam v&...
 • Padu
  Me ei peaks üldse,riiklikul tasemel, seda p&a...
 • Enn
  olin ommikusel rattadiirul ega saand oma sejsugoha...
 • Maire
  Ilusat iseseisvuse taastamise päeva kõ...
 • Margus
  Kui tahame sellele päevale lihtsamat nime, v&...
 • Reet
  Ilus hommik! Eesti iseseisvuse taastamise pä...
 • raadiokuulaja
  Mida siin ikka targutada. Edgaripäev ja k&o...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Andres Ammas

23.08.2014 - 5:30

Karksi vallas Lilli-Ungurini piiripunktis oli 23. augustil 1989 üks Balti keti rahvarohkemaid kõnekoosolekuid, mida on 25 aastat järjest igal aastal suuresti just meie lõunanaabrite initsiatiivil meeles peetud. Vikerhommikuga jagab kell 8.30 oma mälestusi omaaegne Rahvarinde aktivist Karksis Leo Liiber.
Jõgeva on täna küüslaugulõhnaline. VII küüslaugufestivalil on esindatud küüslaugujäätis, -kohv, -šokolaad, -komm, -moos, -viin, -õlu ja muidugi palju tavapärast eestimaist toodangut, mida kell 9.20 tutvustab festivali peakorraldaja Aimar Pihlak.
Haapsalu tähistab hiigeltordi, bigbändifestivali ja Tanel Padari kontserdiga linna 735. sünnipäeva. Päeva juhib Haapsalust pärit näitleja Sepo Seeman, kellele Vikerhommik helistab kell 9.40.
Kell 8.50 kõlavad rubriigis „Täna ajaloos“ katkendid Heinz Valgu ja Marju Lauristini 25 aastat tagasi Pika Hermanni jalamil peetud kõnedest.

 
Kommentaarid  
| Veel