R 28. november
 • peuterey milano
  ※Somalia does not have the legal framework that ...
 • Ene Reepalu
  Kuulasin saatejuhi vestlust Tartu Kutsehariduskesk...
 • jaanus 1
  Lp. peaminister. Saatsite mu postkasti loosungi &q...
 • läti piiri äärest
  Suur tänu saatejuhile. Ütlesite väl...
 • Juhan
  Tere! Miks Hr Treieril sagedasti asendaja on?
 • Helgi
  Tere! Juhul,kui nimetate ainult ÜHT sün...
 • Rain Kooli
  Tänan tähelepanu juhtimast! Ilmutan kahe...
 • ivo
  Rain Koolile teadmiseks, winding road ei ole tuuli...
 • Anne
  Kiidan ülivõrdes tänast vikerhomm...
 • MATI
  Neljapäev oli vanadel eestlastel poolpüh...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Meelis Süld

29.11.2014 - 5:30

Täna algab TTÜ spordihoones Robotex, kus sel aastal peetakse nädalavahetuse jooksul maha 12 robotite võistlust, näha saab nii kõrgtehnoloogilisi tööstusroboteid kui ka majapidamisroboteid ning loodussäästlikke seadmeid. Kell 8.30 on stuudios üks võistlusel osalev robot ja projektijuht Mart Laul.
Nädalavahetusel on ka Pokumaal, Kanepis ja Antslas XIV Ülemaaline jõuluvanade konverents, mis tähistab sajakonna Eestimaa jõuluvana jaoks kiirete toimetuste algust. Kuidas on jõuluvana imago ja ootused tema suhtes ajas muutunud, selgitab jõuluvana Ärni kell 9.20.
Priit Enneti teadusminutites kuuleme, et grafeen teeb vesti kuulikindlamaks.

 
Kommentaarid  
| Veel