N 18. september
 • survestaja
  Rain Kooli Ennetiga võtavad teadusuuringuna...
 • tähenärijale
  Mis tähtsust on nimede järjekorral? Aga ...
 • Ain
  Eetika kirjutamata reeglid Vanaema õpetas:...
 • Ants (in the pants)
  Märkus Margit Kilumetsale (ja ka teistele asj...
 • Mari
  Tahtsin mainida, et Teie ütlus ei vasta t&oti...
 • ilmajaam
  Väga häirib, et kell kaheksa ja pool &uu...
 • varajane ärkaja
  Ei pannud tähele, mis lehes see oli, aga k&ot...
 • Pedagoog
  Aitäh, Märt. Ärkan tihti juba enne...
 • õjje.nd
  lausa üllatis et mõni kasutab Kohhveri...
 • Enn
  lausa üllatis et mõni kasutab Kohhveri...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Taavi Libe

18.09.2014 - 5:30

Kevadiste riigieksamite korralduses sisseviidud muutused on tänaseks põhjalikult läbi analüüsitud ja täna tutvustavad SA Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium tulemusi. Kell 7.35 tutvustab Vikerhommiku kuulajale tulemusi SA Innove õppekava- ja eksamitekeskuse juhataja Aimi Püüa.
Eesti suurima kasutajaskonnaga muusikasait Rada7.ee saab 15-aastaseks ja tähistab sünnipäeva laupäeval kontserdiga Padise kloostris. Algusest peale lehekülge vedanud Ivo Kiviorg on kell 8.40 stuudios ja annab aru, millised muutused eesti levimuusikas selle aja jooksul on toimunud.
Kell 9.15 on eetris "Maailm täna" koos Ahto Lobjakasega.

 
Kommentaarid  
| Veel