P 21. september
 • Helgi
  Leelo Talvik on RahvusooperIST "Estonia"...
 • Silver
  Tere hommikust! Teil on õigus! Saatejuht t...
 • Ille
  Tere hommikut! "Tähekese" peatoime...
 • survestaja
  Rain Kooli Ennetiga võtavad teadusuuringuna...
 • tähenärijale
  Mis tähtsust on nimede järjekorral? Aga ...
 • Ain
  Eetika kirjutamata reeglid Vanaema õpetas:...
 • Ants (in the pants)
  Märkus Margit Kilumetsale (ja ka teistele asj...
 • Mari
  Tahtsin mainida, et Teie ütlus ei vasta t&oti...
 • ilmajaam
  Väga häirib, et kell kaheksa ja pool &uu...
 • varajane ärkaja
  Ei pannud tähele, mis lehes see oli, aga k&ot...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Silver Kuusik

21.09.2014 - 5:30

Pühapäeval alustab ETV ekraanil uut hooaega saade "Ajavaod". Mati Talvik (pildil) annab kuulajatele kell 8.30 ülevaate sellest, mida uuel hooajal pakutakse ning kui keeruline on üldse ajaloo rikkalikust varamust tõelisi pärle üles leida. Samuti vaatab ta tagasi televisioonis töötatud aastakümnetele ja meenutab oma esimesi saateid, mida saatsid parajad skandaalid.
Kell 9.20 on aga mikrofoni ees armastatud hääl möödanikust - lauljatar Leelo Talvik, kes töötas 21 aastat Rahvusooper Estonias ning annab endast nüüd parima, et koolitada noori lauljaid. Leelo räägib, miks ta suurelt lavalt taandus, millega praegu tegeleb ja kui palju tal üldse enese jaoks aega jääb.

 
Kommentaarid  
| Veel