L 31. jaanuar
 • villi
  ...pelun lubage väike, sõbralik huumor...
 • jaanus 1 8:50
  Hommik - kust ma peaksin esinejat vaatama? - praeg...
 • mhh
  "kuid ärarääkimiseks piisab v&...
 • naisuke
  Kasutada otse-eetris sõna "nihu"?...
 • owen
  3päeva oli Tallinnas INTA konverents,kus osal...
 • äri
  Äri eesti huugodel teeb harakiri, mis l&otild...
 • Li
  "Paneelis esineb ka T.H.Ilves...": Miks ...
 • kuulaja
  Tere! Kiidan saatejuhti. Toredad väljendid ...
 • oodo
  E-hääletamine tuleb koheselt tühist...
 • Enn
  'kass sajjd kaubist lahhti ?' . eks k&ot...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Taavi Libe

31.01.2015 - 5:30

Kell 8.30 õnnitleme noort kirjanikku Kaur Riismaad, kelle debüütromaani "Pimeda mehe aiad" käsikiri võitis kirjastuse Tänapäev romaanivõistluse.
Tallinna Linnateatri Põrgulaval esietendub laupäeval lastekirjanduse klassikasse kuuluv "Krabat". Kell 9.20 pajatame värskest etendusest nimitegelase Märt Piusi ja Meistrit kehastava Andrus Vaarikuga.
Muuseumirahvas jagas reedel aastaauhindu. Kell 9.40 vaatame muuseuminõukogu esinaise Merike Langiga laureaatide nimekirja üle, et raadiokuulaja teaks, millisesse muuseumi võiks nädalavahetusel sammud seada.

 
Kommentaarid  
| Veel