E 1. september
 • "Agori Vello"
  Andres Ammase hommikus kommenteerimata ei saa. On ...
 • Rain Kooli
  Aitäh osutamast, R. Kooli tegeleb sellega.
 • kuulaja
  Kas R. Kooli saaks kuidagi lahti parasiitväl...
 • retro jordan
  Wonderful course.. a person overlooked a ton of fo...
 • Enn
  võjjmsale ka mina eelistan kääna...
 • võimas
  Nim.võimas;om.võimsa;osast.võ...
 • Helgi
  Mina panen piraka Ennule,kes kirjutab alati raskel...
 • Enn
  täna pean Ammba Anresele piraka + panema . se...
 • kool
  Ekspansioon, kapitalismi kiire laiendamine, on n&o...
 • moncler homme
  Heya now i am initially in this article. I recentl...

Vikerhommik


Vikerhommik on Eesti raadioprogrammidest hommikul esimene, kuna alustame hümniga juba kell 5.30! Pika hommikuprogrammi nurgakivi on uudised igal täis- ja pooltunnil, pikemad uudistesaated on eetris kell 7.00 ja kell 9.00. Sirvitakse ka trükivärskeid ajalehti, antakse liiklusinfot ning ei puudu ka päevakajalised intervjuud ja stuudiokülalised. Kell 7.20 on eetris "Keelesäuts", kus Egle Pullerits ja Maris Jõks jagavad sõbralikke tähelepanekuid keelekasutuse kohta.
Alates septembrist 2013 tutvustab "Maailm täna" mujal maailmas ilmuvaid ajalehti, samuti võetakse koostöös Eesti saatkondadega üle maailma kokku nädala jooksul maailma meedias ilmunud kajastused Eesti kohta.
Hommikuintervjuusid, rubriiki "Maailm täna", Priit Enneti edastatavat teadusuudist, rubriike "Täna ajaloos" ja "Keelesäuts" ning ka hommikupalvusi on võimalik järelkuulata vajutades kastile KUULA SAADETE ARHIIVI.

Hooajal 2013/2014 moodustavad äratajate tuumiku Margit Kilumets, Märt Treier, Taavi Libe, Meelis Süld, Rain Kooli Lauri Varik ja Andres Ammas; igaüks veidi oma nägu ja tegu nagu iga algav päevgi, mis on alati kordumatu.

Vikerraadio hommikuprogramm ristiti Vikerhommikuks 1998. aastal, enne seda pakkus kuulajale varahommikust seltsi Raadiohommik. Äratajate "kuulsuste saalis" ringi vaadates hakkavad silma sellised nimed nagu Anu Välba, Kristi Aule, Elo Selirand, Tiina Tauraite, Reet Linna, Liina Lepik, Vahur Kersna, Rein Sikk, Ain Saarna, Mart Ummelas, Meelis Kompus, Neeme Brus, Neeme Raud, Priit Põiklik, Andri Maimets, Margus Saar, Johannes Tralla, Toomas Luhats jt. Suviti, kui äratajad kordamööda talveväsimust välja puhkavad, on nii mõnigi nendest saatejuhtidest heal meelel valmis kuulajatega taas Vikerhommikus kohtuma. Maksab vaid raadiokaval silm peal hoida!


Uusim saade:

Vikerhommiku teemad

Lauri Varik

01.09.2014 - 5:30

Viimase kolme aasta arvud näitavad, et ligikaudu pooltuhat last igal aastal valib munitsipaal- või riigikooli asemel eraomanduses oleva kooli. Tallinnas Mustamäel avatakse esmaspäeval erakool, kus saavad õppetööd alustada hariduslike erivajadustega lapsed ehk lapsed, kellel on teatud põhjustel õpiraskused. Mis ajendas uut kooli avama tuleb kell 7.35 rääkima Mäepealse Erakooli (pildil) direktor Eve Kingsepp.
Tartu on nädalaks taas teatripealinn. Koos koolialgusega algab Eesti teatri festival Draama, seekord pealkirjaga "Kohaloleku kunst". Kavas on 20 lavastust ja antakse 30 etendust. Kell 8.40 annab festivalist ülevaate peakorraldaja Margus Kasterpalu.
Septembriga on tagasi ka välisajakirjandust tutvustav rubriik "Maailm täna". Neeme Raud on nüüd Moskvas ja kell 9.15 annab ta ülevaate sealse pressi tähtsamatest teemadest.
Maris Jõks annab teadmistepäeva puhul keelenõu lühikese mitmuse osastava moodustamisel Ajaloorubriigis tuleb meenutada Teise maailmasõja algust.

 
Kommentaarid  
| Veel