L 7. märts
 • jahhh
  Vabaerakond ja Sotsid saaksid oma tahtmised lä...
 • Krista
  Selleks ei pea olma poliitiliselt väga haritu...
 • Tõdemus
  Vabamüürlased on Eesti Riigi kaaperdanud...
 • rehvorm
  Põhiseadus lubab omavalitsustel teha liite ...
 • 2015 dead end
  * Kui ettevõtluse vastane tegevus täna...
 • nõustuja
  Homoseaduse tühistamine on kõige oluli...
 • Jüri
  Kõige tähtsam on e-hääletuse...
 • nentija
  Teil pole seal ühtki olulist probleemi. Just ...
 • Evi
  Mind häirib EER suhtumine minusse.Ma leian,et...
 • kes elab üks jalg taevas
  Oli üks ulmejutt "Põgenemiskatse&...

Uudis+

Mall Mälberg, Lauri Hussar

27.02.2012 - 12:15

Tänase saate avaloos räägime peaminister Andrus Ansipi (pildil) eelmise nädala kõne valguses võimalikest arengutest Reformierakonnas. Võtame ühendust politoloog Tõnis Saartsiga. Rain Kooli arutleb meediakommnetaaris presidendi aastapäevakõne üle. Kell 13.20 on meil külas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive, kellega räägime Eesti Energia eelmise aasta majandustulemustest ja sellest, mida suure kasumiga peale hakata. Välisteemad: Mart Nutt räägib lähemalt olukorrast Venemaal enne presidendivalimisi. Berliinis oli terroriohvrite mälestustseremoonia, vahendab Hipe Tarvel-Hartwig. Vene uudiseid kuuleme ka Krister Pariselt.
Viimases tunnis tutvustab Peeter Helme Andrus Kivirähki lühinäidendit "Kevadine Luts". Mirko Ojakvi uuris aga nädalavahetusel Tartus seda, miks on Eestis hea elada.

 
Saate muusika:

TõNIS MÄGI & MUUSIK SEIF - Tunnelis
ALISSON KRAUSS & UNION STATION - The Lucky One
TRAFFIC - NASA (Eesti laul 2012 poolfinalist)
JACK'S MANNEQUIN - My Racing Thoughts
KOLLANE ALLVEELAEV G - Aitab küll
MIKK TAMMEPÕLD - On asju milles eksida ei saa
R.E.M. - Losing My Religion
VAIKO EPLIK - Kosk
SIMON AND GARFUNKEL - Mrs. Robinson
BRUCE SPRINGSTEEN - Radio Nowhere

 
Kommentaarid    Paku saate teema  
| Veel

Lisa kommentaar:
Teie nimi:
Kommentaar:

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist ja halvustamist. Kommenteerida võib arvamusi ja mõtteid, kuid hea tooni juurde ei kuulu põhjendamatud rünnakud isiku vastu.


ühiskonnaliikmete... 27-02-12 14:28
tegeliku pildi saame kui vaatleme iga ühiskonna kihi eraldi,vastavalt pereliikmete sissetulekule-toimetulekule.näha tahtmine siin ei aita,sest me ei saa võrrelda alampalgaga perekonda või töötuid peresid riigikogu liikme või eraldi vaadatuna oma sissetulekuga,mis erineb üksteisest nagu öö ja päev.meie ei saa kahjuks tegelikku ühiskonna olukorda ilusate sõnadega muuta,vaid paremaks tegemisel tuleb endid võrrelda naabritega,kelledel meist paremini läheb ja püüda ülevõtta nende majandusmudelit,mitte süüdistada rahvast nagu tegi kultuuriminister lang:"lumpenproletarjaat",vabariigi sünnipäeval,sest ta laskus samale tasemele,kelleks ta eesti rahvast solvas.

Ostap 27-02-12 14:21
Opositsioonierakondadel on vaja tulla võimule,see kommunistlik reformi aeg saab läbi,nagu NSVL vajus kokku.Aga opositsiooni erakond kesk peab olema ettevaatlik SDE-ga,nemad väivad sul igahetk tooli alt tõmmata.Tuleb vaadata,mis saab Rahvaliidust,kes teise nime all täieneb.Ja loota,et kesk kohe riigi elu õitsema paneb ,on lapsik,kui riik on nii küljeli aetud ,nagu ta praegu on,siis selleks läheb aastaid,aga asi paremuse poole liikuma hakkab kindlasti,ja seda nn.teise eesti kodanike poole.

Olev 27-02-12 14:09
Kommentaaride ettelugemisel eetris tuleks teha valik ikka arvamuste proportsioonile, mitte vastupidi. Saatejuhid peaksid neutraalsena tunduma.

Jaanika 27-02-12 13:57
Inimesed tahavad paremat Eestit, rohkem palka jne. Ega see raha tühjast kohast ei tule, selleks on vaja tõsta makse.

pr.a 27-02-12 13:55
Peaminister ehmatas ära-suurenenud kriitikast.

Soobel 27-02-12 13:53
Kokkuvõtvalt: Eesti elu on täpselt selline, nagu ta on. Mitte selline, nagu Peaminister seda näha üritab.

Tiiu 27-02-12 13:46
Arstid käsevad tihti patsiendil end hästi tunda. Ütlevad, et paranemine on optimistidel kiirem. Eks see ole õige kui sisemistest resurssidest piisab.
Huvitav, kust peaks valitsus leidma muid arenguresursse kui rahvsa enda sisemised.

jaan 27-02-12 13:38
Räägime, et riigil läheb hästi kuigi on hulgaliselt probleeme, millest vaikitakse, lepime läbirääkimistel kokku punkte seadustesse, mis hiljem tühistatakse jne. Ei tea mis ajal selline "idamaine kavalus"ehk eesti keeles lihtsalt petmine on poliitikutel igapäevaseks saanud. Vassime tegelikust olukorrast ja las rahvas veel pingutab ja loobub millestki, et meie st valitsus saaks numbritega kelkida ja mõnes majandusajakirja kiita... Selline olukorra ilustamine ja "kiidalolli, loll jookseb" käitumine riigijuhtide poolt on igal juhul hukkamõistu väärt.

tähelepanek 27-02-12 13:38
Saatejuht küsis el. hinna muutuse mõju vähekindlustatud peredele. Vastaja vastas enamusele elanikele.
Kas küsimus ei olnud mõistetav . . .

Oleneb arvaja positsioonist. 27-02-12 13:36
Kas Ansipi meelest peaksid 65 tuhat puuduses elavat last oma tühja kõhtu teisiti, optimistlikumalt nägema ja nende näljatunne kaob?
Nutab ikka see, kellel on valus.
Kodanikul , kes parajasti sohu vajub, on väga raske oma seisukorda ja raba ilu positiivselt vaaelda, nii nagu soovitab peaminister.

keegi 27-02-12 13:35
Mitte et kas mitmed asjad on halvasti,
vaid kõik asjad on halvasti
rahva enamuse jaoks
v.a.presidendi ja tema kantselei,Ansipi ja kogu valitsusel,riigikogulaste ja ülejäänud eliidi jaoks.
Ansip ärgu keerutagu.
ASTUGU KOHE TAGASI.
Jätaks endast parema mulje.
Kogu valitsus astugu tagasi,andes võimaluse opositsioonile,
kuigi mahajäänud kaost on raske taastada,kuid mis pole sugugi võimatu.
Kõrini röövliberalismist a la reformimistest.

aili 27-02-12 13:35
näide: kui ostsime suvemaja tarbeks maatüki, oli sinna veetud juba kommunikatsioonid ja olemas "elektrikapp". see oli siis juba ostuhinnas. Hiljem tuli kapi juurde elektrik, avas kapi ja lülitas valminud majja elektri sisse. Selle eest maksime veel 20 000 krooni. Miski pole tasuta, aga miks siis ikkagi nii kallis näpuliigutus?

Ille 27-02-12 13:34
Peaministri seisukoht, et riik on selline nagu me seda näha tahame, on vulgaarmarksistlik käsitlus, kui parafraseerida president Ilvest, kes oma vabariigi aastapäeva kõnes nõnda väljendus. Meie, tavakodanikud, pole sellist Eestit tahtnud. Lubadused kartulikoorte söömisest vabaduse nimel on jäänud 20 aasta taha. Nüüd tahaks lisaks kartulitele vahel ka liha süüa, mitte oodata käsi pikal toidupanga abi, et nälgivatele lastele süüa saada. Midagi on ikka väga valesti, kui enamus rahvast vireleb ja õpetaja saab väiksemat palka kui Kreeka koristaja.

Jaan 27-02-12 13:32
Nüüd on varsti lust ja lillepidu.Las Eesti riik müüb kogu elektri sinna vabaturule ja organiseerib mujalt,võib olla Venemaalt,oma kodanikele odava elektri müügi.

Paul 27-02-12 13:31
Küsimus Liivele, Miks on ampri juurdeostmise hind nii suur, vaatamata sellele, et alajaama võimsus on olemas.
Sisuliselt ainult peakaitsme vahetus.

viki 27-02-12 13:31
Mäda jah!
sest meie valitusel on vaja, et kuidas oleme teiste silmis!
Aga kuidas rahvas elab see neid ei huvita.Võtku omal fooliumi müts peast.

Jaan 27-02-12 13:29
Kas ma saan osta ka Venemaalt ja Andorrast elektrit?

nentija 27-02-12 13:24
«meie riik ongi see, kuidas me sellest mõtleme. Kui me hädaldame, on meie riik halb, ja kui me oskame igas olukorras ilusat näha, on ka riik hea.»

Jah, Ansip ütles, et talle ei ole optimism osa poliittehnoloogiast, ta usub siiralt, et rahvuslikuks melanhooliaks ei ole põhjust.

Nii ongi, ka mina usun, et ei ole põhjust halada. Uskudes, et riik on halb ja olukord lootusetu, ei ole võimalik töötada.

Reaalselt ongi Eesti riik hea, meil ongi hästi läinud.
Masukannatused ei olnud liiga rängad. RIIK POLE AUKU KUKKUNUD. Eestil läheb juba paremini. Nüüd väsida on väga ebamõttekas.

TULEB JÄTKATA TUBLI TÖÖGA. Ja loomulikult mitte halades vaid põhjendatud optimismiga.

Kalev 27-02-12 13:22
Kas tõesti Sotsid ja Keskid parandaksid kohe Eesti elu heaks. Ei usu . Nad oleks varsti külili. Reform peaks aga küll rohkem hoolitsema vaesema kontigendi eest .

ettepanek 27-02-12 13:20
Teeks nii, et erakondade noortekoguliikmed ei spämmi Vikerraadio kommentaariumis? Miks me peame lugema neid sisutühjasid toetushüüatusi oma kitsale sõpruskonnale?

pole 27-02-12 13:10
siin midagi arutada, aeg oleks kõrvale astuda

Aari 27-02-12 13:08
Raske on meil kõigil,peame kuidagi hakkama saama. Ei kao nee kodutud ja töötud teise takikepi all kuhugi. Ärgem unustagem,kui Pärnu linnapeaks oli keskerakondlane Viisitamm,tohutu võlad laenud jne. Samasse auku võib meid viia sotside ja keskerakonna ühisvalitsus. Algul antakse,aga pärast on kogu riik kummuli ja veel hullemas vaesuses . Siis on hilja halada!!! Läti oli sellises olukorras-Mäletate....

aitaja 27-02-12 13:04
Kasjanovlasi kui nii vähe. Siis Nutt kas ei saaks neid juurde kirjutada??

sten 27-02-12 12:58
paraku Ansipi väide, et riik on selline nagu me teda näha tahame, on kole sarnane nõukogude demaakoogiaga. sama jutt käib ka maianduse kohta- kogu aeg majandus tõuseb ja olukord paraneb aga realpalk väheneb, töötus kasvab ...
nõuka ajal ka kuulsime sama juttu ja komunism ju oli ka käega katsutav aga kuhu tegelik elu läks ?
lihtsat ausust oleks vaja, kui on midagi untsu läinud tuleb seda tunnistada, nii nagu me seda kodus teeme või sõrade tutavatega suheldes.

to jaanus 27-02-12 12:55
Kui lapsel jääb õhtul kõht tühjaks, siis on see nälg, sõltumata sellest, kuidas keegi riigi peale vaatab - õige. Samas kui pereisa leiab, et töölemineku või enesetäiendamise asemel aitab lapsel näljast üle saada tänavatel häälekas nõudmine, et teised maksumaksjad tema last solidaarsusest toidaksid, siis tundub, et riigi ja elu peale laiemalt vaatamise viis on siiski oluline.

jaanus 27-02-12 12:51
Riigimehed peaksid suutma riiki objektiivselt hinnata. Nad on rahva poolt selleks palgatud. Tuleb lähtuda reaalsusest, mitte ettekujutusest. Kui lapsel jääb õhtul kõht tühjaks, siis on see nälg, sõltumata sellest, kuidas keegi riigi peale vaatab.

to Mai 27-02-12 12:50
Mai, ära muretse - varsti on Keskerakond Sotsidega võimul, kui erakondade populaarsusküsitluste tulemusi vabalt tõlgendada. Siis näeme kui heaks elu võib minna. Soovin juba ette õnne!

Mart 27-02-12 12:46
Ma tahaks pigem nõustuda presidendiga kes ütles nii: "Ma olen mures, et oleme läinud liiale oma riigi ja enda valikute mahategemisega. Nõudlikkus riigi, võimulolijate ja iseenda suhtes on absoluutselt kohane. See on lausa vältimatu, ja siin ei tohi grammigi järele anda. Ent see nõudlikkus peaks olema õiglane ja mõistuslik".

Mai 27-02-12 12:40
Meil räägitaksegi võimalikest arengutest, aga paljude asjade tegelik areng on nagu kännu taga kinni. Eesti inimene on kannatlik ja aastaid oodanud, et kerkiks esile tõelised aatelised riigimehed. Halb on see, et paljud asjad ongi halvasti, ja nii kaua kui seda tunnistada ei taheta, ei ole mõtet rääkida rahva asjatust virisemisest.

minu kaastunne 27-02-12 12:30
Rein Kilk on öelnud, et ettevõtjal on peaaegu võimatu laiemale publikule meeldida. Teenid kasumit, on halvasti; teenid kahjumit, on jälle halvasti. Ükskõik, mida teed, ikka on halvasti.

lumpen-eliit 27-02-12 12:27
Auväärt peaminister ei ole ju hüüdja hääl kõrbes.
Tema lähim võitluskaaslane ja kultuurne minister võttis samuti äsja vaevaks öelda üht teist rohkearvulise lumpenproletariaadi kohta siin Eestis. Euroopa mõistes lumpen-eliit on igatahes unisoonis.

nentija 27-02-12 12:23
Küsimus on püstitatud väga ebakorrektselt.
Kui teheti küsida, kas mitmed asjad on halvad, siis olekski pidanud ainult seda küsima, sest muidugi on.
Siia muu variandid enam ei sobi.Või ehk ainult vastandväide: mitmed asjad on hästi.

Nii ongi: MITMED ASJAD ON HÄSTI, MITMED HALVASTI.

Kui aga küsida, kas virisemine teeb riigi halvaks või et halvad asjad põhjustavad virisemist, siis oleks ka õige olnud ja küsimus korrektselt püstitatud.

Mul on sageli silma jäänud siinse küsimise ebaloogiline püstitus.


Miks te valetate? 27-02-12 12:21
Ansip pole öelnud, et ta järgmist valitsust ei moodusta. Ta ütles, et kui see koalitsioon laguneb siis tema peamistriks enam ei hakka.

Ei nõustu 27-02-12 12:17
Ei usu ka peaministri kannapööret ja tema patukahetsust. See on puhas näitemäng, et võimul püsida.

Mida arvate peaministri seisukohast, et riik on selline nagu me seda näha tahame?

 • Olen sellega nõus, sest kui hädaldame, on ka riik halb (22%)
 •  
 • Sellega saab vaid osaliselt nõustuda (10%)
 •  
 • Sellega ei saa nõustuda, sest mitmed asjad ongi halvasti (67%)
 •  
 •  
Vaata teisi gallupeid