N 5. märts
 • Enn
  klikirinngäälingu ...d korraldavad taas ...
 • Rail
  Keynes'i ja Friedmani küsimus ei olnud...
 • Küsimus ERR
  Kas lähiajal on loota ajakirjanik Lõhm...
 • tõnu
  Ameerika Ühendriigid hävitasid tuumapomm...
 • Vikerraadio veebitoimetaja
  Mite ühtki kommentaari ei ole siit ära k...
 • Helistaja
  Tahaksin lisada, et ei soovinud meelepaha hr. Ojak...
 • Raul
  Praegu tunnen, et kambaka tegemise aeg on tõ...
 • Anonüümne
  Hitleri majandusime tegelikult – keskmist m&...
 • ülle
  Lausa ehmatav, kui rumal ajakirjnaik tänast u...
 • ats
  Oma ettepaneku või kaebuse ERRi saate kohta...

Uudis+

Piret Kriivan, Lauri Hussar

22.02.2012 - 12:15

Saate avaloos räägime Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimehe Deniss Boroditsiga e-valimistega seotud kavandatavatest muutustest. Ivan Makarovi kommentaari kuulete ikka tavapärasel ajal. Kell 13.20 on meil külas tantsupedagoog Ants Tael, kes on üks neist, keda president pärjab homme kõrge aumärgiga.
Välisteemad: Saksamaa uueks presidendiks saab Ida-Saksa aegne inimõiguslane Joachim Gauck. Kommenteerib Hipe Tarvel-Hartwig. IMF-I endine juht Dominique Strauss-Kahn peeti Prantsusmaal kinni kahtlustatuna prostitutsiooni organiseerimises. Lähemalt Sirje Lefebvre vahendusel.
Viimases tunnis kuulete muusikauudiseid Taavi Otsuselt ja Piret-Päiv Rist uurib, miks Viljandi linn on aktiivselt hakanud välja vahetama allasutuste juhte.

 
Saate muusika:

KOLLANE ALLVEELAEV G - Rendime Saarele Sauna
VANESSA PARADIS & M - La Seine
JÄÄÄÄR - Pojaga restoranis (Tõuni pedal-steel versioon)
KARAVAN - Sajab Valget Lund
KATE VOEGELE - Sandcastles
STAR SISTER f. MERIBEL - Waterloo

 
Kommentaarid    Paku saate teema  
| Veel

Lisa kommentaar:
Teie nimi:
Kommentaar:

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist ja halvustamist. Kommenteerida võib arvamusi ja mõtteid, kuid hea tooni juurde ei kuulu põhjendamatud rünnakud isiku vastu.


pooldan 23-02-12 11:29
Fjuki sõnavõtte, väga lugupeetud endine poliitik

Teet 22-02-12 15:34
Ignar Fjuk solvas rahvast väites, et eestlased on lollid madalalaubalised lömitajad. Mida eelkommenteerijad oma jutuga kinnitavadki...

olku 22-02-12 14:56
Makarov on paaniliselt Venemaa vastu ja ei suuda enam vahet teha, kui Ansipit rünnatakse, siis peab see ju kuidagimoodi Venemaa poolt tulema. Ja asub automaatselt Ansipit kaitsma.

Maire 22-02-12 14:44
Huvitav, milline mürgikärbes küll Makarovit hammustanud on? Eriti häiris mind Ignar Fjuki ründamine, kes on tuntud oma intelligentse ja mõtestatud esinemise poolest. Ja muu jutt ei olnud ka fair.

R.Kalle 22-02-12 14:04
Kui päris aus olla, siis mina pole oma valijastaaši jooksul muud nänni saanud kui ainult nõukogude ajal oma esimese "vaba"valimise puhul alpikanni õie. Mul poleks midagi erakonna logoga pastaka või kruusi vastu. Oma hääle aga "viskan maha" valides Kristliku Erakonda. Teised on oma margi .......... .

valvaja 22-02-12 13:56
Kui agitatsioon oleks valimiapäeval võimalik, tekiks kindk=lasti ka väga hoolas järelevalve, et bastaserakond häält endale ei saaks. Või siis vähemalt selleks, et seadusrikkumine tuvastada ja süüdlane häbiposti panna.

juku 22-02-12 13:55
Miks jääda korrektseks? Üks teie naissaatejuht kaitses umbes aasta tagasi neid, kes raamatutesse roppusi sisse kirjutavad.

Peterson 22-02-12 13:53
Valimisagitatsioon võiks toimuda ka pärast valimisi, see tähendab, et valitsejad kuulaksid rahvast ja arutaksid rahvaga otsuseid.

anita 22-02-12 13:51
Enam ma e- hääletust ei poolda arvestades jamasi selle ümber ning küberkuritegevuse suurenemist.,just viimasel ajal ja.vaatan ka tegude järgi mitte reklaami.

nentija 22-02-12 13:50
Valimispäev peab olema igasugusest SURVE vaba.
Agressiivsus valimispäeval muudab valimised põrguks.

lõpetage 22-02-12 13:50
see e hääletuse reklaam, see on puhas sohk

Margit 22-02-12 13:49
Sama kergelt kui saab muute antu e-häält, saab vahetada ka rikutud sedelit ja kaasaantud mobiiliga tehtud pildi eest veel niiöelda müüdud hääle eest raha võtta.

üks rumal 22-02-12 13:48
Paistab, et meie poliitikud enam ei pääse piisavalt pildile, või on lõplikult kaotanud usalduse inimese otsustusvõime suhtes. Kahju see, et mõlemad variandid kinnitavad sama nüanssi.

Raul 22-02-12 13:48
Kui ka valimispäeval lubatakse agitatsiooni, siis järgmistel valimistel tahavad erakonnad ka juba raha juurde selle raske ja palju inimesi nõudva töö jaoks.

Anonüümne 22-02-12 13:45
Valimisreklaam võiks hoopis ära jääda.

Valter 22-02-12 13:44
Püstitatud küsimus lubada või keeleata valimisagitatsioon ka valimispäeval on kahjuks ainult üks väike aspekt kogu selle uue valimiskorralduse juures, mis seostub e-valimistega. Seal on niipalju uusi tõsiseid vaieldavaid küsimusi (ühetaolisus, turvalisus, järelkontrollitavus, viirusekindlus, ...,) jne. jne. ...
Tundub aga millegipärast, et kõige sellega meelega ei taheta tõsiselt ja põhjalikult tegelda. Ka nüüdsed muudatused justkui jääksid väga pinnavirvenduseks. Miks see nii on, see on aga hoopis tõsisem asi.

Kuld 22-02-12 13:40
Makarovi tänane raadioesinemine oli minu jaoks lausa
KUMMASTAV! Olen temast väga lugu pidanud , aga
peale tänast...

Riho 22-02-12 13:38
Agitatsiooni lubamine asetaks tavahääletamise samale kontrolli tasemele kui e-hääletamine. Praegu saab ülemus alluvad e-hääletama panna, õnneks saab häält muuta. Agitaatorite lubamisega jaoskonna lähedusse tekiks häälte kontrollitud müümine. Kaasaantud mobiiliga kabiinis tehtud pilt on agitaatorile aluseks tasu väljamaksmisele.

timo 22-02-12 13:27
Valimisagitatsiooniks nimetatav reklaamitsirkus, ehk valetamise ja eneseupitamise meistrivõistlus, on valijatele pealesunnitav hirmkallis ja sisutühi etendus nende endi taskust otsest luba küsimata võetava raha eest! Arvestades poliitikute pidevat jahumist igapäevakuludeks nappivast eelarverahast, oleks viisakas kärpida just neid kulusid! Selleks omakorda polekski alustuseks vaja enamat kogu hääletamisperioodiks kehtestatavast agitatsioonikeelust.. Tagajärjeks võiks olla veel minugi eluajal maksuvabade reedete sisseseadmine ja viie rikkama riigi hulka jõudmine.

Teele 22-02-12 13:18
Igasugune agitatsioon peaks lõppema vahetult enne e-valimisi ja eelhääletust. See oleks kummaline kui valimistepäeval jaoskondades püütakse erinevate võtetega endale hääli koguda. E- ja eelhääletamisel pole agitaatoreid, kuid valimisjaoskondades võidakse agressivselt endid peale suruda, jagades ninni-nänni ja see võib hakata mõjutama valimistulumusi.

erki 22-02-12 13:17
Makarov lihtsalt ei julge Eesti võimuerakondi kritiseerida ja kui keegi julgeb, siis asub võimu kaitsma

to maire 22-02-12 12:58
Huumorimeele ja võluva naeratusega.

virulane 22-02-12 12:57
Olen Anneli ja Max-iga nõus,e-valimised keelustada või samall päeval (ainult ühel päeval) valimisjaoskonnas,kuigi häältega susserdamise võimalus jääks ka siis veel.Kodus kastiga käijatel peaks kaasas olema erapoolik vaatleja,et vältida igasuguseid veenmisi,ise isiku kaardi täitmist-kasti toppimist jne.Eelmiste valimiste e-riukad tuleks maandada.

jaanus 22-02-12 12:53
See seaks e-valijad ja eelvalijad võrdsesse seisu valimispäeval hääletajatega. Muidugi oleksparem kui ka eelhääletuse ajal ei saaks agitatsiooni teha, aga see on ju võimatu.

maire 22-02-12 12:52
Huvitav, millega Ansip hr.
Makarovi "ära ostis " ?

Anneli. 22-02-12 12:44
Olen Max´iga nõus selle agresiivse pealekäimisega põhivalimispäeval pluss siia see nipsasjadega äraostmine. Kus mina siis pean teadma keda valida.?

Ausate valimiste poolt 22-02-12 12:34
Huvitav, miks mitte üheski demokraatlikus riigis taolisi e-valimisi ei toimu? Ehk siis, ka meil tuleks see e-susserdamine ära lõpetada.

Jaak 22-02-12 12:33
Normaalne inimene ei suudaks sellist möla suust väla ajada

e-valimiste vastane 22-02-12 12:32
Kuid kui muidu ei saa,siis agitatsioon keelata juba kõigil valimispäevadel,et tagada võrdsus vähemalt selles suhtes.

Aivo 22-02-12 12:27
E-hääletus peaks olema ühelpäeval valimispäevgal ja agitatsioon peab olema keeelatud valimispäeval.

Enn 22-02-12 12:20
algusest päälä onn old nii et meil pole ainult 1 valimispääva ning viimselepäävale eelnevatel päävadel onn igasugune sahkerdamine äältäga lubatud . ei saa aru sellisest silmakirjalikkusest .
ültse oleks aga vaja põhisäädusega kooskõllaviia ka valimissäädused ning kass muuta põhisäädust nii et äälätamine kestab näitäks 2 nädalajooksul või valimissäädust et äälätatakski ainult öhel pääval . viimane kaotaks kõik sahkerdamised eelvalimistel ja muudeljuhtudel .
praegune äälätamisekspakutu on vaid pinna virvendus jätkuva säädusetuse tingimustes.

Max 22-02-12 12:20
Karta on, et kui põhivalimispäeval seda reklaami lubataks, siis oleks see äärmiselt agressiivne. Võimalik, et valimisjaoskondade juures hakkab tunglema agitaatoreid, kes sind varrukast sikutavad ja püüavad "õige" kandidaadi poolt hääletama veenda. Varem on ju agitatsiooni tegemiseks aega küll ja küll.

Mida arvate ettepanekust lubada valimisagitatsiooni tegemist ka valimispäeval?

 • Toetan, sest nii kaob ebavõrdsus eelvalimispäevadega (10%)
 •  
 • Ei toeta, sest põhivalimispäev võiks olla agitatsioonivaba (25%)
 •  
 • Agitatsioonivabad peavad olema kõik valimispäevad (52%)
 •  
 • Mind see ei huvita, sest niikuinii valimas ei käi (14%)
 •  
 •  
Vaata teisi gallupeid