K 4. märts

Uudis+

Kaja Kärner, Tarmo Maiberg

17.02.2012 - 12:15

Eesti suurim bussiveo ettevõte AS SEBE hakkab tegutsema ka raudteel. Mida see reisijatele tähendab, kõneleb juhatuse esimees Kuldar Väärsi.
Juhan Kivirähk räägib, kes on suurim poliitiline rullnokk Eestis. Stuudiokülaline on Andres Karu, kes on alistanud üle 55 mäetipu ja räägib viimastest tema talla alla jäänud tippudest, mis asuvad meie mõistes maailma kuklapoolel.
Tutvustame uut ansamblit Una Corda.
Kell 15.45 küsime, kuidas läks liikumispuudega inimeste tänuüritus Botaanikaaias.
Välisteemad: Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy tegi ametliku presidendivalimiste kampaania avalduse, avalikkuse reageeringust räägib Sirje Lefebvre. Homme on Lätis keele referendum, riigis toimuvast arutelust räägib Ragnar Kond Riiast.
Venemaa parlamendis on lahustunud president Dmitri Medvedevi esialgne ettepanek muuta valimisseadust, muutusest räägib Krister Paris.

 
Saate muusika:

LIIS LEMSALU - Made Up My Mind (Eesti laul 2012 poolfinalist)
MAHAVOK - Kõik on hea
MARIANNE - Liialt kaugel
MARIA TAYLOR - Cartoons And Forever Plans
LENNA - Mina jään (Eesti laul 2012 poolfinalist)
KEANE - Is It Any Wonder
JAAK JOALA - Põhjanael
APELSIN - Autoservice(Instr.)

 
Kommentaarid    Paku saate teema  
| Veel

Lisa kommentaar:
Teie nimi:
Kommentaar:

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist ja halvustamist. Kommenteerida võib arvamusi ja mõtteid, kuid hea tooni juurde ei kuulu põhjendamatud rünnakud isiku vastu.


nVByfgxtICbXCYDghX 27-02-15 19:32
What do you do? https://rarcc.org/contact-us bimatoprost cost Despite voluntary initiatives to address the dead zone enacted by Louisiana and EPA, the Gulf dead zone has only grown bigger, Gulf Restoration Network officials said. The lack of action forced environmental groups to file suit against EPA in 2012 because the agency refused to set numeric standards for nitrogen and phosphorus, two sources of nutrient pollution that create the zone.

MBIvprJnLN 27-02-15 16:12
This site is crazy :) http://www.spring-fling.co.uk/event seroquel 400 mg recreational For Cade, the Internet was a factor in the decision to wait. "Being able to connect over any kind of social media with your friends was a huge factor," she says. "You can put off meeting (face to face) for days and weeks. You'll eventually see them, but you don't have a sense of urgency about meeting them. I have a friend that I saw (recently) at the mall, but I hadn't talked to him in person in weeks. You just talk on Facebook or Instagram."

zvMuKRwVm 27-02-15 14:05
I enjoy travelling http://www.bethelhebrew.org/about-us Doxazosin Mesylate 4mg To be fair, though, Nokia has so far been the only OEM to require massive changes to Windows Phone code to support its features, like the always-on clock on the display, tapping the screen twice to wake up the phone rather than pressing the power button, and the 41-megapixel camera on the Lumia 1020. Samsung and others have largely stayed to the standard Windows Phone code.

HYSuqGdRsByBjRzM 27-02-15 10:50
Would you like a receipt? http://www.spring-fling.co.uk/programme seroquel 200 mg "There's some profit-taking on the Macau casinos today, butwith so much going on in U.S. at the moment, people will belooking to playing the China game, which looks a safer bet fornow," said Alex Wong, Ample Finance's director of assetmanagement.

eesti patrioot 17-02-12 18:23
suurte riigiasutuste juhtidele on mõista antud et kui tööpuudus on kõrge on sobiv aeg kaadrit vahetada ja nii eestis tehaksegi. Otsitakse olematuid vigu, tehakse noomitus ja ähvardatakse et kui ise ära ei lähe tuleb distsipl karistus ja vallandamine (nt.PRIA)

sten 17-02-12 14:01
tänane valitsus , läbi erinevate seadauste, loob keskonda ettevõtlusele, aga ettevõtjad vabastatakse vastutusest. - loo ettevõte, saa riigilt toetusi aga sa ei pea vastutama. töölised, kellede tööga kasumit teenitakse võrtsustatakse haamriga - ei ole enam vaja, viska minema.

Merle 17-02-12 13:58
See on jaanalinnu moodi käitumine e. pea liiva alla panemine kui makstakse hüvitist poolte kokkuleppel lahkumise eest ja väitega, et osad kokkulepped on peale sunnitud. Selle asemel tuleb tegeleda probleemiga miks ikka saavad tööandjad selliseid leppeid peale suruda ja miks töötajad kirjutavad sellisele leppele alla.

Mari 17-02-12 13:56
Riina Veiram, Tartu Draakoni hotelli juhataja. Ta on võtnud aastaid tööle noori neidusid, administraatoriteks, kuid täiesti suvalisel hetkel, kui juhatajal villand saab töötajast, siis kästakse kijrutada lahkumisavaldus.
Samuti oli minuga. Palk maksti sularahas, ilma hüvitiseta ning kästi kirjutada, et "Pretensioone ei ole"

Anne 17-02-12 13:54
Mul on kaks head tuttavat, kes kutsuti kohvile kohe kui pensioniiga kätte jõudis ja soovitati kirjutada lahkumisavaldus. Solvati ja ähvardati, nii nad lahkusid , mõlemad täistööjõus väga hea hariduse ja kompetentsiga spetsialistid.. Ühel neist ei pidanud tervis sellele vastu ja nüüd on ta halvatuna voodi külge aheldatud. Häbematuse puhul ei aita ka rahaline kompensatsioon,

praegu pensionär 17-02-12 13:50
Minu elu üks shokeerivamaid episoode oli see kui esimest SPA-d avati, oli suure töö tegija üka noor, hotellindust õppinud, töökogemusega kena daam. Kõik oli tal organiseeritud, töötajad instrueeritud, hotelli pesud,tarvikud muretsetud jne. Ühesõnaga SPA avamisel 9.mail peeti kena avamispidu ja tänati ja kiideti suure töö tegijaid. Anti lilli , kena bankett. Juhtkond soovitas sellel noorel daamil 3 päeva puhata selle suure rabamise peale ja siis puhanuna tagasi tulla. Neljandal päeval kui ta tööle tuli, öeldi et aitähh, rohkem meil teie teeneid ei ole vaja- nüüd saame ise hakkama! Vaat see oli alles pauk! Istusime ja ei suutnud uskuda oma silmi!

Anonüümne 17-02-12 13:47
Tööle asudes oli kokkulepe, et kui tuleb lapsehoolduspuhkuselt inimene tagasi, liigun ettevõtte siseselt. Saabus see aeg, kokkulepe on kokkulepe, et minu koht läheb lapse emale.... ei hakanud üldse isegi mitte sõdima, sest pean kinni kokkulepetest (nii nagu oli TLS kokklepe töötaja hüvitiskes omal soobvil lahkumine, siis nüüd tugevam pool seda murrab!!!!). Ja nii tuli äraminek, jäin ilma igasugustest hüvitistest.
Kas te kujutate ette, et töötukassast hakkasinn saama 1000 krooni... ja ma ei imesta siis, kui tulevad eluheidikud, vargad... see on sundseis! Minul oli eluasemelaen, elamu kulud, toiduvajadus...
Niisama ei lahku keegi ja kui lahkub, siis mitte selleks, et kodus istuda, Ligi, Ansip ja Pomerants võiks endale silma vaadata, miks on nendel seal tähtajalise aja järel võimalik 6 kuud pärast ametiaja lõppu saada kõrget palka!? Teate ju ise kuhu lähete ja mis ajaks, seega olete seal silmakirjatsejad ja rahva kulul lullilööjad!
Kui praegu see muudatus läbi läheb, siis ei ole enam midagi öelda eesti vabariigi kohta, las ütleb president, et on õigusriik!

Noormees maalt 17-02-12 13:44
Olen 4 aastat töötu olnud. Viimasest töökohast lahkusin just sellise senaariumiga, kuidas meie riigipead ei usu, et tööandajad käituda võivad. See on jabur, et peaminister ei usu ja siis nii ongi.

Anonüümne 17-02-12 13:41
Õpetajate kõrvaldamiseks koolis on koolijuhid kasutanud sellist võtet, et õpetajatele kevadel teatatud, et tema koormus järgmisel sügisel on 0. Seega kui koolis tunde pole, on õpetaja sunnitud "omal soovil" lahkuma.

Kah üks 17-02-12 13:31
On mindki "omal soovil" lahkuma sunnitud. Sellele eelnes stiilipuhas töökiusamine. Otsisin abi mitmelt poolt ning uurisin seadusi, kuid avalikult ei julgenud keegi tunnistada, et mul on õigus. Tehti ka n-ö näidishukkamine,kus teised pidid ümarlauas minu kohta midagi (halba) ütlema.
Kahjuks polnud võimalik minna töövaidluskomisjoni, sest tegemist oli kohaliku omavalitsusega ning võimalik oli vaid kohtutee.

Max 17-02-12 13:17
Praegu nõutakse v alitsuse käest üsna agressiivselt kaht asja:1) töötukindlustusmaksumäära vähendamist, 2) hüvitist omal soovil või kokkuleppega töölt lahkujatele. Eeldagem, et töötaja maksemäär langetatakse 2,8 %-lt 0,8 %-le (kunagi oli vist 0,6 %). Inimesele jääb kuus kätte 2 % palgast ja 20 kuuga see 40 %, millest praegu räägitakse. Kuid samal ajal jääb see summa töötukassasse laekumata. Millest siis veel seda 40 5 maksta? Nõudjad peaksid ikka arvestama, et kaht vastandlikku asja korraga lihtsalt pole võimalik saada.

IRL silmakirjateener 17-02-12 13:08
Politrukkide vastus; et inimesed peaksid seisma vastu tööandjate survele ja väljapressimistele. Irw- ei tea jah, kuidas see käiks reaalses elus kui seadused on ju tööandjate kasuks! Kuidas on siis vabatahtlikult ehk "poolte kokkuleppel" kõrgepalgaliste riigiametnike lahkumise hüvitistega? Nemad ju saavad hüvitist vabatahtliku lahkumise eest või siis töölepingu lõppemise korral.

Maarika 17-02-12 13:08
Loen siin kommentaare ja kohe tunnen, et soovin kaasarääkida. See millest kirjutab töötaja on kahjuks meie igapäeva elu. See on töötaja suhtes nii karm (enamjaolt), töötingimused on ebainimlikud ja töötasu on miinimum, kuid selle eest tuleb rügada rasket füüsilist tööd teha ja vahel ka väga pikki tööpäevi teha. Olles töötanud keskastme juhina olen pidanud motiveerima inimesi tegema rasket tööd kesise palga eest. Olen arutanud ettevõtte juhtidega antud teemat ja teate mis on olnud vastus: demokraatiat pole olemas, elu peabki ebaõiglane olema. KURB! Kas pole?

töötaja 17-02-12 12:55
Otseselt on üks taoline veider kogemus, mida hetkel kirjeldama ei hakka, tegemist oli renditööga, mis nagunii lühiajaline, kusjuures rendifirma käitus korrektselt.
Omal soovil olen kahjuks lahkunud järgmistel põhjustel:
1. ebakorrektne tööandja, s. t. täitmata lubadused, töölepingu sõlmimisega viivitamine, kokkulepitust väiksem töötasu, töötasu pidev hilinemine ja üldse maksmata jätmine jne.
Kurioossemaid näitedid jääb aastate taha, kui tööandja (tegemist kalandusega ja tööleping suveks peatatud) ajal, kui töö oleks pidanud uuesti algama, oli lihtsalt täiesti kadunud. Telefonid väljas, inimesed mängisid detektiivi, et üldse mingit infot saada, tööraamatu sain suurte ponnistustega kätte raamatupidaja kodust ja loomulikult ei ole minutaoline inimene, kes taolisest firmast (peale muu töötasid inimesed suht ebainimlikes tingimustes) ise ära tuleb, meie orjandusliku korraga riigis mingit hüvitist väärt.
Paar aastat tagasi olin jälle taolises olukorras, firma oli noor ja arenev, inimesed tundusid sümpaatsed, aga esimesel palgapäeval neil raha ei olnud. Tänaseks seda firmat ei ole, eesotsas olija oli , nagu selgus , esindatud Reformierakonna kandidaadina, "tubli tegijana", saanud ettevõtlusametist suure algkapitali, maksud maksmata jätnud, hiljem kutsuti tunnistusi andma, firma pidi olema ilmselt "isetoimiv", sest ise käidi reisimas ja oldi igal pool mujal, kui tööl , aga lubadusi jagati lahkelt...
2. Omal soovil lahkumine, sest tervis ei pea vastu, meil on palju töökohti, kus püstijalatöö, kätega töö suurte koormustega, suure mürafooni sees töötamine, normaalsest kõrgema/ madalama temperatuuriga töötamine jne. Ise olen loobunud, sest valuvaigistite najal mitu aastat kuidagi vastu pidada, süste saada ja valu pärast magamata ööd ning risk invaliidistuda lõpuks sundisid selle otsuse tegema. Loomulikult mingist hüvitisest me jälle ei räägi.
3. Transpordiküsimus. Inimestele, kes käivad kodust kaugel tööl, väga oluline. Kui käiakse tööl vahetustega, ei aita see, et 5 päeval nädalas mingid bussiliinid säilitatakse, isegi kui tööandja vastu tuleb. Kui ikka transporti ei ole ja bussid ära võetakse, siis 40 km ikka tööle ei jaluta ja iga palga eest autot ka ei soeta.

Maarika 17-02-12 12:46
Minuga juhtus augusti lõpus 2011 aastal, et paluti päeva pealt töökohast lahkuda. Algul lubas otsene ülemus, et läheb koondamisega, kuid kui läksin lepingut lõpetama selgus, et koondamist ei saa ja tuli leppida poolte kokkuleppega. Leping oli väga põhjalik ja minul, kui töötajal puudusid õigused. Õnneks ma leidsin ühe punkti millele tugineda, kuid sellest polnud kasu. Tööandja ähvardas, et mine kohtusse, võidame ikkagi meie. Mina mõtlesin järele ja sain aru, et mina rahatu ei suuda suure ettevõttega võistelda. Ja nii ma olingi poolte kokkuleppel nõus lepingu lõpetama. Kuid kogu see lugu on jätnud mulle väga sügava jälje ja peab mainima, et nüüd on tagajärjed näha ja tunda. Põdesin raskekujulist depressiooni. Olin hinnatud spetsialist ja siis ühel heal päeval ei kõlvanud enam tegema ka lihttööd (kõik kanditeerimised on lõppenud vestlusega, kuid kahjuks eitava vastusega). Muidugi kaotasin ka lõpparve rahasid, sest ma ei teadnud, et puhkusele minnes oli vaja märkida, et puhkan selle teatud tööaasta eest. Nii juhtuski, et kaotasin puhkamata puhkuse tasu.

Geena 17-02-12 12:39
Ühistransport olgu ikka ühiskonna st inimeste jaoks. Eestisse välisoperaatori kutsumine võtab inimestelt kindlustunde, sest pole teada millal see külalisfirma juht leiab, et tema ülesanne on omanikele kasumit teenida. Meenutagem Eestis tegutsevaid firmasid, kes avalikult on teatanud, et nemad elanikkonnast ei hooli, ainult omanike kasum on oluline. Kohalikult firmalt me vähemasti loodame, et nad pisutki häbenevad.

Helve 17-02-12 12:35
Tere,

Oma juristitöös olen kümneid kordi kokku puutunud sellega, et töötajaid sunnitakse esitama omal soovil või poolte kokkuleppel töölepingu lõpetamise avaldust. Tuli ette sedagi, kus allkiri sellisele avaldusele lausa peteti välja - inimesel ei olnud prille, ta ei näinud millele tegelikult alla kirjutas, ei saanud eesti keelest aru ja talle "tõlgiti" hoopis midagi muud, näiteks koondamise tõttu lepingu lõpetamist jne. Tahaksin juhtuda tähelepanu veel ühele kurvale seadusesättele, mille puhul töötaja jääb töötuskindlustushüvitistest ilma. See on töölepingu seaduse § 91 lg 3 - kui terviseseisund ei võimalda kokkulepitud tööd (arstitõendi alusel) teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd ning inimene kirjutab sel põhjusel töölepingu ülesütlemise avalduse, siis loetakse ta töötuskindlustusseaduse kohaselt omal soovil töölt lahkunuks. See on asi, mils on minu meelest täiesti ebaõiglane ja millest töötajad saavad kahjuks alles tagantjärele töötukassast teada. Samal ajal on töötukassa hüvitised ette nähtud, kui tööandja ta sama terviseseisundi tõttu töölt vabastab.
Kindlasti oli 2009.a tegemist töötajate räige petmisega, kui lubati soodsamaid tingimusi alates 2013. aastast. Lubadusi oli tarvis ainult selleks, et saada ametiühingute allkirja uuele töölepingu seadusele, vaevalt valitsejad seda siiski tõsiselt võtsid.

Aavo 17-02-12 12:32
Me ei saa ju uusi seadusi kehtestada eeldusega, et kehtivaid seadusi niikuinii rikutakse! Esmajoones on vaja luua garantiisid, et juba kehtivaid seadusi täidetaks.

sten 17-02-12 12:29
näiteks Järve selveri tagant läheb raudtee aga peatust seal pole, kas on mugav rongiga sõita? tegelt sama seis ka Laagris

koidu 17-02-12 12:25
On põhjendamatu maksta lahkumistoetust tähtajaliselt
valitud ametikohtadel töö lõppemisel , magu praegu tavaks

Enn 17-02-12 12:21
üks sarnane juht oli ENSV aja lõpus . olime remondiehitusvalitsuse juhiga kokkuleppind kindlas palgas ning aasta ta seda ka järgis . kokkulepe oli suuline, kirjalik vormistus oopis muulalusel . ja äki oli palk plaksti kolmandikuvõrra väiksäm ehki midagi pold vahepääl juhtund . läksin nõudma et tire lepinguttäidaks . too vastu et mejje leping enam ei kehti . lihtsalt nii sama . panin katlad seisma ja jätin ruumid külmaks . muidugi tõusis kisa ja asjatundmatud näitasid minupäälä . kutsuti sis tirejuurde . mina ütlesin et öhe lepingupoole omavolilisel rikkumisel on minul ka samasugune õigus . et mind oli töölevormistatud ebasääduslikult (nagu tollal paljudeskohtades kombeks) sis pakkuski tire välja et lahkugu ma omal soovil ning ka tema ei tõsta asja üles . sisuliselt oli tal selleks õigus ehki ka mina oleks saand talle sääduserikkumist ettenäidata . kuna aga kommunist oleks nagunii jäätud karistamatult oma kohale edasi ning mina oleks saand vopsu tööraamatusse ning kohe oli ka suvi tulekul sis jäin nõusse . 2 kuueest 120 rutsi jäigi saamata .

Tänane päevaküsimus

Kirjeldage oma kogemust, kus tööandja on sundinud teid poolte kokkuleppel lahkumisavaldusele alla kirjutama!

Link

Kas olete rahul telesaadete eetriaegadega?

  • Ei, mitmed saated on eetris liiga vara või hilja
  • Jah, minu lemmiksaated on eetris kui ma neid vaadata saan
  • Ma ei vaata telekat
  • Vaatan saateid internetist siis kui mulle sobib
  •  
  • Vaata tulemusi