N 5. märts
 • Tõdemus
  Vabamüürlased on Eesti Riigi kaaperdanud...
 • rehvorm
  Põhiseadus lubab omavalitsustel teha liite ...
 • 2015 dead end
  * Kui ettevõtluse vastane tegevus täna...
 • nõustuja
  Homoseaduse tühistamine on kõige oluli...
 • Jüri
  Kõige tähtsam on e-hääletuse...
 • nentija
  Teil pole seal ühtki olulist probleemi. Just ...
 • Evi
  Mind häirib EER suhtumine minusse.Ma leian,et...
 • kes elab üks jalg taevas
  Oli üks ulmejutt "Põgenemiskatse&...
 • Pada
  Homoseaduse tühistamine on kõige oluli...
 • Arvamus Põlvamaalt
  Siin pakutust alustaks riigireformist. Tegeleda tu...

Uudis+

Mirko Ojakivi, Lauri Hussar

15.02.2012 - 12:15

Avaloos räägime Brüsselis ärajäänud euroala rahandusministrite kohtumise valguses Kreekast ja sellest, kas seda riiki tahetaksegi pankrotti lasta. Kõneleme SEB privaatpanganduse strateegi Peeter Koppeliga. Seejärel kuulete Ivan Makarovi kommentaari. Kel 13.20 on meil külas Tarmo Olgo Riigikontrollist ja Hannes Kont kaitseministeeriumist ning teemaks Riigikontrolli audit Vabadussõja võidusamba ehitamise kohta.
Välismaalt: Praegu kõlab ulmelisena, et Indiast, Hiinast, Kasahstanist või ka Singapurist saab lähema viie aasta jooksul otselennuga Tallinnasse. Miks nende riikide lennukompaniid peaks Eestisse ja siit edasi Euroopasse lendama? Uurime seda Estonian Airi kommertsjuhilt Rauno Parraselt. Kell 13:10 räägime Antarktikast. Venelaste aastakümneid kestnud katsed puurida auk Antarktika ühe suurima järveni kandsid nädala eest vilja. Mida järvest otsitakse ja kas see on ikka ohutu, räägib TTÜ Geoloogia Instituudi professor Rein Vaikmäe. Kell 15.30 on eetris USA uudised Neeme Raualt.
Viimases tunnis kuulete muusikauudiseid Maian Kärmaselt ja seda, et Jüri Nikolajev käis Narva linna üldplaneeringu arutelul, mis kujunes tuliseks.

Foto: The Telegraph.

 
Saate muusika:

LIISI KOIKSON - Sel Ööl
HUGH LAURIE (dr House) - Swanee River
LEA LIITMAA - See on me meeltele
GEORGE MICHAEL - Freedom
MARJU KUUT - Rongid, Laevad...
UNISTUSTE BÄND 2011 - Sülita vaid allatuult
TEXAS - I Can't Resist
BRYAN ADAMS - Open Road
LEONA & PA0LA MEIDRA - OT TALLINNA DO HAAPSALUSKIH VOLN...

 
Kommentaarid    Paku saate teema  
| Veel

Lisa kommentaar:
Teie nimi:
Kommentaar:

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist ja halvustamist. Kommenteerida võib arvamusi ja mõtteid, kuid hea tooni juurde ei kuulu põhjendamatud rünnakud isiku vastu.


kreeka 16-02-12 10:27
probleemide kõrvalejuhtimine meie elust

pistor 15-02-12 14:26
Kreeklased poliseurooplastena oskavad elada ja andsid Euroopa suurrikidele õppetunni. Euroopa Liidu peakontoris tahetakse mängida föderaalriiki ja sundida Kreekat laenama raha, mille tagatiseks on ainult laenu vastuvõtja tahe teenida laenuandjale kasumit.
Suurriigid ei saa enda rahvale lubada luksust ja elu viie rikkama hulgas väikseimad hirmutades.

Ain 15-02-12 14:04
Kreeka on olnud oma ajaloo vältel pankrotis 52 korda. Miks mitte siis 53. pankrot üle elada.

ott 15-02-12 13:56
pangad ja finantssüsteem on kogu maailma sh riigid pannud sundseisu ja santazeerib kogu maailma pangad peavadki oma ahgnuse eest vastutama

popolus 15-02-12 13:52
tuleks aru saada, et asi ei ole Kreeka päästmises, vaid Kreekale laene annud pankade päästmises. Kui keegi arvab, et see teda siin Eestis ei puuduta, siis peab hüvasti ütlema pensionisammastele ja lõpuks ka kogu EU-le

yx kuulaja 15-02-12 13:45
Tahaks teada, kui palju läks maksma riigikontrolli audit ja kas tulemus on seda väärt? Miks lüüakse nüüd nii kõvasti kella, kui rikkumisi ei leitud? Lubamatu on väita Riigikontrolli esindaja stiilis, et seadust küll ei rikutud, aga ... Lause lõppu ei anna kuidagi isegi mingit eetilist probleemi külge haakida. Keegi võiks uurida, kas RK ei oleks saanud antud juhtumil paremini tegutseda.

Li 15-02-12 13:36
Samba õppetunnid, aga miks nii kallid? Kas kelleltki raha tagasi ka saab?

ants 15-02-12 13:21
Kreeka naudib tähelepanu.Kreeka võlapankrott? Kas Euroliidu arhitektid on nõus,et nende looming lastakse 130 miljardi € eest põhja?See on ju Euroliitu loonud poliitikute krahh.

Õigus 15-02-12 13:15
Kreeklaste toetused põllumajanduses, riigiametnike palgad ja pensionid samale tasemele kui meil siin. Siis sellest talvekoefitsient veel maha! Alles siis räägiksin nende laenude garanteerimisest. Euro on katastroof ja ikka tahetakse sellega liituda?! Tule taevas appi!

rein treimanist 15-02-12 12:56
tulin hiljuti kreekast. nad naeravad meie yle kui mainisin meie keskmist pensioni 300 euri ,kysides kuidas me selle kerjuse pensjoniga ara elate,teil on talv mida meil ei ole.teil on el koige korgem majandus kasv. nad ei uskunud ,et meil on nii vaiksed palgad ja pensionid??? mul oli nii habi??? oleme toesti vist orja rahvas???

Risto 15-02-12 12:43
Ma tõesti loodan, et Kreeka ja teisedki ülejõu elajad lähevad pankrotti. Mingit katastroofi ei teki. Võlausaldajad saavad vastu pükse, saldod nullitakse ja elu läheb edasi. Ainult laenuandjad muutuvad vastutustundlikumaks ja praalijad elavad mõnda aega kitsikuses mille nad on ära teeninud. Õppetund on hädavajalik kõigile.

Unt 15-02-12 12:41
Kes seda hetkel kõlavat venekeelset lugu esitab?

Viki 15-02-12 12:32
Egas vägisi ei saa kreekat aidata, kui nad ei taha. Kreeka on vist unustanud kui neid juhtisid "Mustadkolonelid". Ilmselt on taas vaja pagunitega mehi riiki juhtima.

MarkV 15-02-12 12:30
Kreeka puhul on heaga juba üritatud. Kahjuks ei andnud see ligilähedaseltki loodetud tulemust. Nüüd üritatakse siis halvaga. Iseasi kui juba alguses oleks halvaga üritatud, kas siis oleks olnud olukord parem.

jaanus 15-02-12 12:10
Pankrot pole majanduses alati katastroof, vaid pigem uus võimalus. Küsimus on, kes saab raha osaliselt tagasi ja kes mitte. Ja millal? Põhimõtteliselt võinuks ju kogu vastutuse ainult laenajaile jätta ja igasuguseid plaane poleks vaja olnudki.

Kas pankrotiähvardusega tahetakse Kreekale anda õppetund?

 • Jah (56%)
 •  
 • Ei, Kreeka tahetaksegi pankrotti lasta (23%)
 •  
 • Kreeka mind ei huvita (21%)
 •  
 •  
Vaata teisi gallupeid