Uudis Lauri Varik, Arp Müller

06.04.2010 - 12:15

Kas sellekevadised üleujutused on midagi erakordset või oligi sellist asjade käiku oodata? Kommenteerib hüdroloog, TÜ lektor Arvo Järvet. Majanduskommentaar Premia Foodsi börsile minekust. Teises tunnis on stuudios Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Andro Roos, et tutvustada ühistupanga ideed. Seto lugu tutvustab sealset sööki ja kööki.
Välisteemades: mongolid mässavad, sest poliitikud rikkusid valimiseelset lubadust maksta igaühele peo peale 1,5 miljonit tugrikut (ligi 13000 EEK) riigi kaevandamistuludest, teemat lahkab kell 12.45 Hannes Hanso. Rassiprobleemidest LAVis valge paremäärmuslase Eugene Terre'blance tapmise taustal räägib kell 13.10 Kristina Mänd. Itaalia uudistest teeb 15.30 ülevaate Ülle Toode.
Pärast kella 16 meenutame hotelli Olümpia (pildil) 30-aastast ajalugu ja kuuleme Eesti õpetaja muljeid Afganistanist.

 
Kommentaarid    Paku saate teema  
| Veel

Lisa kommentaar:
Teie nimi:
Kommentaar:

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist ja halvustamist. Kommenteerida võib arvamusi ja mõtteid, kuid hea tooni juurde ei kuulu põhjendamatud rünnakud isiku vastu.


retro 06-04-10 16:58
http://www.netinfo.ee/smi/?dd=2009-04-07&sort=t&aid=1068.

HEAD ajaloolised lingid Rewali-Tallinna, Estimaa ajaloost!
Hea jutukaaslane, vana teadlane Lev Lifshits!

Vanast keskajast tänapäevani!

NOSTALGIA 06-04-10 16:45

Kas oleks võimalik taastada Tallinna vanad firmamargid
kohvik "TALLINN", "PÄRL", "TOOME", hästi populaarsed vanasti PIIMASAALID kesklinnas jt.

Meil oli ju saksa ja tsaariajast St.Peterburi, Narwa ja Rewali suurepärane restoranide, kohvikute, kulinaaria, kondiitri kultuur.
Vanasti oli suurepäranr valik LEIBURI leiva-saia poodides.
Imemaitsvad vatrushkad, kodukoogid, kreemi-plaadikoogid,
povidlo, keedisekoogid. Imehea 1950-60-70 a. retseptuur!!!

Kohviku Taliinna Harju tn. saalid on momendil vakantsed.
Ka s VIKKERRRAADIO saatejuhid saaksid midagi ette võtma?
Suur tänu tegijatele!

t 06-04-10 15:59
pangandus sõltub poliitikas. Tartu kommertspank hävitati Siim Kallase pool poliitilise võimu tulemusel. Nii tehti kaareperele 1:= ära

Mati 06-04-10 15:51
Tere!

Ei usaldaks eesti kapitalil põhinevat pangandust praegusel keerulisel ajal. Hea näide oma panganusest mis võib hoobilt vasta taevast minna on Island.

Ants 06-04-10 14:31
Samuti teisel teemal. Nagu saate alguses nimetati, on aadressil www.wikileaks.org avaldatud materjal, kus USA kopterist avatakse korduvalt tuli relvastamata tsiviilisikute, sh 2 Reutersi töötaja ja 2 lapse pihta pihta Iraagis, New Bagdadis 2007.a.
Tahan lisada, et materjali sisu on oluliselt jõhkram, kui saates kõlanud põgusast teatest järeldada võis. Peale kopterirünnakut saabusid sündmuspaigale tankid, sõites üle laipade ning kogu sündmust saatsid sõdurite mõnitavad kommentaarid raadiosaatjate vahendusel.
Selge see, et pigeseisundis eksitakse, kuid oma eksimusi tuleb ka tunnistada, et neist õppida. See materjal aga näitab selgelt, kuidas koheselt järgnesid valed ja propaganda. Ja see on ainult üks näide paljudest, mida netis küll leidub, kuid millest meedias heal juhul vaid "nupukesi" avaldatakse.

tartlane 06-04-10 14:21
Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimehe Andro Roosi jutt-tutvustus ühistupanga ideest ei olnud küll veenev, et selle panga kliendiks hakata?! Selle kohta võiks öelda: see on pea ees vette hüppamine tundmatus kohas!!!

Jaak 06-04-10 14:02
kui meie rahvas usaldaks ausaiid mehi nagu need ühistupanga loojad tõesti on ja paneksid julgelt oma säästud ühist-laenu panka,,kui me saaksime aru,et euroopa liidule oleme me lüpsmiseks,siis vast hakkaks ka eestimaal eluedenema,algul visalt kui oma rahva hüvanguks,,,kahjuks on eestlane kogu aeg olnud seeklite kummardaja ja ta talle on juba sisse kodeeritud orjalikkus,kõik mis euroopas,see oleks justkui parem ja seda uskudes teemegi järjestikku valesid otsuseid

Toomas 06-04-10 13:32
Googel + Farm Murders in South Africa, uurige mis toimub.

Tõnis 06-04-10 13:30
Kuulata sellist jaburdust riigiraadiost minu, kui maksumaksja raha eest, oli ikka võrratu. Preili Kristina Mändi poolt räägitud ilus ja ümmargune lugu sellest, kuidas "LAVis on kõik korras", on ikka naeruväärne. Äkki tasuks preilil korra tagasi lennata ja Kapplinna tänavatele õhtusel ajal üksinda jalutama minna? Fakt on see, et LAV on tõeline mustade rassismi kants ning valgel inimesel on seal viibimine muutunud eluohtlikuks. Ei tasu hakata mainimagi fakte sellest, milliseks on kunagine Aafrika tõeline pärl moondunud neegrite juhtimise tõttu. Tulevane jalgpalli MM saab olema tõeline silmade avaja ja loodetavasti preili Männi taolised peale seda enam riigiraadios sõna ei võta.

Peeter 06-04-10 13:13
Täpsustuseks - saates kõlas väide, et LAV-is on puhkenud rassirahutused valgenahaliste sisserännanute ja mustanahaliste põliselanike vahel.
Täpsustus - konkreeselt LAVis on sisseränannud nii mustad kui valged. Põliselanikke (bušmaneid) on väga vähe alles jäänud.