photo

Eesti lugu

Laupäeviti kell 13.05 (kordus esmaspäeviti kell 23)

Eesti lugu 23. aprillil 2017

Eesti lugu. Aho Rebas

22.04.2017

Aho Rebas: "Kui oleks üks globaalne eestluse võrk, mis töötaks hästi, see oleks Eestile palju kasuks. Eesti peaks rohkem kontakte pidama kõikidega, kes on välja läinud ja neile pakkuma võimalusi osa saada keeleõppest, kultuurist ja kõigest muust, nii et nad tunneksid ühistunnet Eestiga. See nõuab aga ka seda, et väljaspool elavad eestlased näitavad ise ka huvi - see peab olema kahepoolne!"

Loe edasi

Vanem arhiiv

Saated alates 4.09.2004 - 7.03.2015 >>>

400 saadet koos lisamaterjalidega muinasajast, keskajast, Eesti iseseisvumisest, Vabadussõjast, reformatsiooni ajast, Liivimaa suurte sõdade ajajärgust ja esimene pool saateid tsüklist "Eestlased maailmas".

 

Kommenteeri

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Lae juurde ({{take}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Saatest

"Eesti lugu" räägib eestlastest ja eestlusest, sellest, kuidas me oleme kõigi raskuste kiuste püsima jäänud.

10. hooajal (2014 - 2015) tuleb juttu Eestist lahkumiste põhjustest ja ajenditest: miks põgeneti 1944. aastal ja miks rännati välja 19. sajandil. Miks mindi iseseisvuse esimesel kümnendil, miks minnakse nüüd? Vabatahtlikust ja sunniviisilisest rändest räägivad teadlased, kes on eestlaste kogukondade lugu välismaal uurinud.
Arhiivis on saated muinas- ja keskaegsest Eestist, Vabadussõjast, murrangulisest 16. sajandist : reformatsiooniideede jõudmisest Liivimaale ja Liivimaa suurte sõdade ajajärgust.

Saate autor on Piret Kriivan.

Piret Kriivan tutvustab "Terevisioonis" sarja 10. hooaega

Vikerraadio saade "Eesti lugu" otsib vastust küsimusele, miks Eestist ära minnakse (1)

19.09.2014

"Me otsime vastust suuremale küsimusele, et miks Eestist minnakse. Kui me need lood kõik läbi arutame, siis saame selgemaks miks praegu minnakse ja kas on mõtet seda minemist nii väga karta. Ma mõtlen mitte ainult sunniviisilist minemist, vaid väljarändamist laiemalt," rääkis saate "Eesti lugu" toimetaja Piret Kriivan.

"Eesti lugu" on eetris laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05. Saatest saab lähemalt lugeda nende koduleheküljelt www.vikerraadio.ee/eestilugu.

Tänavuse Hea Sõna auhinna pälvib Vikerraadio toimetaja ja saatejuht Piret Kriivan! (3)

30.09.2015

Auhinnaga tunnustab ühendus Eesti Naistoimetajad eestikeelses meedias silma paistnud ajakirjanikku, kelle looming kannab humanistlikke väärtusi, on sisukas ja selge, keelt väärtustav ja isikupärane.
Sel aastal tunnustab ühendus Piret Kriivani ajakirjanikutööd Eesti Rahvusringhäälingus Vikerraadio kauaaegse saatejuhi ja toimetajana, keda viimasel ajal teatakse eelkõige sarjade „Eesti lugu“ ja „Keelesaade“ järgi.

Loe edasi